Za 4 dni dva najlepšie tímy súťaže

S víťazným pocitom môžu ísť na zápasovú prestávku hráči Komárna, v priebehu 4 dní zdolali dva najlepšie tímy Niké SBL. V dohrávke 10. kola si odnášali triumf z palubovky Levíc, ktoré tak stratili ďalšie cenné body v boji o prvú priečku.

Patrioti Levice – BC Komárno 62:78 (20:20, 20:24, 10:15, 12:19)

Patrioti: Kovac 11, Bachan a McCallum po 10, Bojanovský 5, van Oostrum 3 (Padgett 11, Kotásek 7, Abrhám 5, Kneževič 0)

Komárno: Stuckey 22, Gašič 21, Djordjevič 14, Markovič 9, Volárik 0 (Gatling 12, Danielič, Foltín a Gergely 0)

TH: 15/11 – 8/6, Fauly: 17 – 21, Trojky: 7 – 14, Rozhodovali: Zubák, Margala, Ribakovs

Povedali po zápase:

Zlatko Jovanović: „Super, veľmi cenné víťazstvo pre nás, hlavne na palubovke Levíc. Hráme každý tretí deň zápas, všetky z nich boli dôležité. Musím povedať, že Levice a Spišskí Rytieri majú najkvalitnejšie súpisky v lige. Opäť sa musím zopakovať, že Patrioti skvelo reprezentujú slovenský basketbal. Z tohto pohľadu je pre nás tento úspech ešte o to cennejší. Myslím si, že sme hrali opäť celkom dobre, hlavne v obrane v tretej a štvrtej štvrtine. Na tomto sme si zakladali od začiatku sezóny a teraz sa k tomu vraciame. Kontrolovali sme doskok, dobre sme odstavovali a z tohto sme si vytvárali množstvo otvorených striel v útoku. Gratulujem mojim chlapcom, dali do toho veľa energie. Toto víťazstvo nám opäť prináša mnohé pozitíva do budúcna.“

Shane Gatling: „Bol to bojovný zápas. Levice majú kvalitné družstvo, dokázali nás už doma zdolať. Chceli sme sa ukázať a vrátiť im prehru. Hrali sme dobre v obrane a na doskokoch, na to sme sa najviac koncentrovali. Ak toto zvládneme, tak v zápasoch vyhrávame.“

Autor: Michal Duchovič

Zdroj: basketliga.sk