Po výkone bez iskry prehra s Iskrou

BC Komárno – Iskra Svit 64:69 (15:19, 10:20, 24:10, 15:20)

Komárno: Gatling 14, Gašič a Markovič po 12, Dolník 2, Foltín 0 (Stuckey 12, Volárik 9, Djordjevič 2, Danielič 1)

Svit: King 26, Atwood 14, Goncalves 13, Koval 10, Turza 4 (Baldovský a Monček po 1, Čmil, Harabin a Matušek 0)

TH: 15/11 – 19/14, Fauly: 20 – 18, Trojky: 9 – 7, Rozhodovali: Tomašovič, Doušek, Bartoš

Povedali po zápase:

Zlatko Jovanovič: „Gratulujem k Svitu k predvedenému výkonu. Opäť sa vraciame k tomu, čo tu bolo už predtým, raz sme hore, raz dole. Prvú polovicu zápasu sme mali hroznú, po dobrom začiatku sme však stratili energiu a neviem si vysvetliť, prečo sa tak stalo, nakoľko aj pri striedaniach som sa snažil striedať tak, aby energia zostala na ihrisku, ale nestalo sa tak. V druhej polovici, najmä v tretej štvrtine sme predviedli parádny výkon, hrali sme dobre v obrane, boli dôrazní na doskoku, avšak návrat do zápasu nás stál príliš veľa síl a toto rozhodlo o stretnutí. Prehrali sme o takmer 20 doskokov, čo opäť ukazuje na problém, ktorý máme v celej sezóne, a to sú doskoky. Predpokladám, že viacero nasledujúcich duelov bude v podobnom rytme, zápasový kolotoč je neúprosný, avšak toto je dané a musíme sa s tým zmieriť. Hráči sa snažili, ukázali charakter, nestačilo to však, čo už, Svit vyhral, my sme prehrali. Každému prajem všetko dobré do nového roka.“

Luka Gašič: „Hrali sme veľmi zle, možno to bol aj náš najhorší zápas v tejto sezóne. Myslím si, že sme hrali tak, akoby sme ani nevedeli, ako máme hrať. Mali sme len záblesky v tretej štvrtine, avšak toto na víťazstvo nestačilo. Prehra bolí, avšak pokúsime sa ju odčiniť v najbližších zápasoch.“

Autor: Michal Duchovič

Zdroj: basketliga.sk

Záznam: NIKÉ TV

Highlights: NIKÉ TV