Juraj Páleník novou tvárou nášho tímu

Naše mužstvo v ďalšej sezóne posilní člen širšej reprezentácie Slovenska Juraj Páleník. Pre 23-ročného krídelníka to bude v podstate premiéra v Niké SBL, v sezóne 2016/2017 sa len na krátko objavil na súpiske VŠEMvs Karlovka Bratislava. Inak sa pohyboval hlavne po českých palubovkách, najskôr v Prostějove, neskôr v Ostrave a Opave. Vyskúšal si Európsky pohár FIBA a Ligu majstrov, vo svojej zbierke má striebro. Som veľmi rád, že Juraj podpísal s Komárnom. Je to hráč, ktorý má v prvom rade vysokú streleckú kvalitu a do svojho družstva som ho chcel aj v predchádzajúcej sezóne. Má za sebou celkom slušný rok v Slavii Praha. Verím, že bude veľkým prínosom pre družstvo a teším sa na spoluprácu,“ okomentoval prvú komárňanskú posilu tréner Krunoslav Krajnović.

V predchádzajúcom ročníku sa upísal nováčikovi českej najvyššej súťaže – Slavii Praha. Kariérne to bola pre neho najlepšia sezóna, priemerne v zápasoch mával takmer 7 bodov a 3 doskoky.

Foto: Patrik Kajtár