Nová podkošová posila

Dres Komárna si oblečie zo slovenských paluboviek dobre známy Dušan Vićentić.

V sezóne 2020/2021 obliekal tento 25-ročný Srb dres „baníkov“ z Handlovej. Všestranný hráč a nebezpečný strelec za tri body odohral za Handlovú 34 stretnutí, priemerne v nich atakoval hranicu 9 bodov a 4 doskoky na zápas. Po roku na Slovensku si vyskúšal Japonsko, kde hral za Kanazawa Samuraiz a Kagošima Rebnise. V prvom menovanom tíme patril lídrom tímu, čo dokazovali aj jeho priemerné štatistiky 15,6 bodu a 7,1 doskoku. V Kagošime dostával menej príležitostí, ale aj napriek tomu dosiahol v priemere 4 body a 2,8 doskoku.

Hovoril som s vedením Komárna, páčil sa mi tím a klub ako taký, preto som sa rozhodol vrátiť na Slovensko. Moje očakávania sú že pomôžem tímu v Niké SBL a Alpsko-jadranskom pohári. Chcem sa poďakovať klubu, že ma angažoval a už teším na to, že budem hrať pred tamojším publikom“ povedal Vićentić k svojmu návratu na Slovensko. 

K jeho angažovaniu sa vyjadril tiež kouč Komárna Zlatko Jovanovič„Mali sme problémy nájsť hráčov, dva týždne sme hľadali niekoho pod kôš. Nebolo to jednoduché, hlavne keď aj ostatné tímy robia zmeny na svojich súpiskách. Vićentić je stále mladým hráčom, ktorý musí ukázať, čo v ňom je. Zapadá do nášho tímu a ambícií, pretože chceme hladných hráčov s potenciálom na zlepšenie. Fyzicky je na tom veľmi dobre, vysoký, všestranný a zaujímavý najmä v ofenzíve. Myslím si, že nám môže pomôcť aj v obrane.“