Pod koše prichádza Miloš Stajčić

Po obsadení rozohrávačských postov sa vedenie Komárna zameralo na ďalšie pozície. Do podkošového priestoru angažovalo 23-ročného srbského pivota Miloša Stajčiča.

Odchovanec slávnej Crvenej Zvezdy Belehrad si ešte v mládežníckych kategóriách zahral na prestížnom Adidas Next Generation turnaji. S tímom vyhral toto podujatie v domácom Belehrade a svojimi hernými kvalitami si vypýtal pozvánku do reprezentačných výberov Srbska. Následne neodolal vábeniu zo zámoria, vo svojej kariére pokračoval na univerzite Campbell.

Vo farbách „bojujúcich tiav“ odohral v záverečnom roku 21 stretnutí, priemerne v nich mal 2,8 bodu a 1,8 doskoku. Komárno bude jeho prvou zastávkou v profesionálnej kariére.

Stajčič bol jeden z najtalentovanejších hráčov v Crvenej Zvezde. Potom išiel na univerzitu Campbell, čo je kvalitná škola s dobrým basketbalovým programom. V uplynulom ročníku som sledoval, ako sa mu darí. Je to jeden z hráčov, ktorého sme spoločne s Bobanom Tomičom chceli. Ide o inteligentného a skromného chlapca, ktorý je talentovaný a potrebuje iba dostať šancu na európskych palubovkách. Väčšina týchto hráčov začína na Balkáne, ale vďaka výsledkom z predchádzajúceho ročníka sme ukázali, že pracujeme dobre. Odmietol tieto ponuky a ide teda k nám. Myslím si, že nielen pre Komárno, ale aj pre slovenský basketbal je dobré, že prichádzajú sem takýto hráči. Miloš je pracovitý hráč na pozíciu 4 a 5, je atletický a dobre fyzicky stavaný. Prajem si, aby bol zdravý a bol platným hráčom nášho tímu. Verím, že spoločne dosiahneme na dobrý výsledok,“ uviedol svoj názor k najnovšej posile tréner Zlatko Jovanovič.